Wiewióry
Sprytne wiewiórki w poszukiwaniu orzeszków- 2 - 4 osoby
- od 6 lat
- 10 - 20 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Blaise Muller
- Ilustracje:
- Katarzyna "Kiciputek" Babis, Jonathan Munoz
- Wydawca:
- Rebel
Opis
Przedstawiam Wam Jasia, Remka i Madzię. No i jestem jeszcze ja – Marysia! Jesteśmy Wiewiórami!
Ostatniej jesieni, jak co roku, poukrywaliśmy orzechy po całym lesie, żeby mieć co chrupać podczas zimy. W końcu zima jest do bani, ale chodzenie z pustym brzuchem… jest jeszcze gorsze. I bum! Zima nas zaskoczyła (no dobra, trzeba przyznać, że trochę się jej spodziewaliśmy) i jesteśmy głodni! No i jak co roku… Znowu jesteśmy w tarapatach… Odnoszę dziwne wrażenie, że niezłe z nas niezdary. Nie chcę wychodzić na jakąś niewdzięcznicę, ale moi przyjaciele nie są zbytnio pomocni. A ponoć prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Ale co tam! Damy radę! Trzeba tylko odnaleźć ukryte jedzenie. Żeby to zrobić, musimy sobie przypomnieć, gdzie ulokowaliśmy nasze spiżarnie. Znajdziemy swoje skrytki wśród żółtych, niebieskich i czerwonych grzybów, liści oraz kamieni!
Wiewióry wydają się być zwodniczo nieskomplikowaną grą. Między Twoją Wiewiórą, a orzeszkiem znajdują się tylko trzy kafelki, a jedyne co Ty musisz zrobić, to po kolei powiedzieć, co znajduje się na ich odwrocie. Najpierw oczywiście strzelasz, powiedzmy "Liść!" - odwracasz i udało się! Faktycznie był tam liść. Zostawiasz kafelek obrócony z liściem do góry. Następny... może kamień? Odwracasz go i okazuje się, że niestety nie. Na drugiej stronie kafelka był grzyb. Szkoda, Twoja runda się kończy, ale zaraz będzie znowu Twoja kolejka... ale chwila, co było po drugiej stronie pierwszego kafelka?? Jakoś nie zapamiętałeś... A niech to, ktoś idzie w przeciwnym kierunku i właśnie obrócił Twój kafelek i teraz już zupełnie się pogubiłeś.
Zaraz, że jak?! Inny gracz właśnie zdobył orzeszka, a to zmienia zasady i teraz masz odgadywać kolory?! A już zapamiętałeś, że ma być liść, liść, kamień... Skąd masz wiedzieć w jakich były kolorach?!
:D
Dlaczego zachwycisz się tą grą?
- Wesołe, sympatyczne grafiki autorstwa Kiciputka wprawią Cię w odpowiedni nastrój do tej lekkiej gry! Rysunki na kaflach są jednoznaczne zarówno w kształtach jak i kolorach, więc nie ma mowy o pomyłce. Wszystko zależy od Ciebie!
- Bardzo wysoka jakość wykonania. Solidne, grube kafelki sprawią, że gra przeżyje wiele lat bez uszczerbku na zdrowiu nawet przy częstym użytkowaniu. ;)
- Mechanika jest bardzo prosta, ale właśnie dzięki temu gra dostarcza tyle zabawy. Nie skupiasz się na zawiłych zagraniach, a jedynie na tym, by zapamiętać ciąg kamień, kamień, liść... zaraz, przecież tam jest teraz liść, przeciwnik idąc po swojego orzecha obrócił po drodze Twój kafelek... Co było pod spodem?! Chyba grzyb...?
- Gra idealnie sprawdzi się w każdym towarzystwie. Małe i duże dzieci, nastolatki, przyjaciele, rodzice, dziadkowie. Gra nie wymaga liczenia, zręczności, refleksu, nic z tych rzeczy! Dosłownie każdy może wziąć udział w zabawie!
- Masz niedowidzących znajomych? Osoby w jakimś stopniu nie władające dobrze rękami? To również idealna gra by zaprosić ich do zabawy! Wszystko i tak trzeba trzymać w głowie, a kartoniki przewracać może dowolna osoba.
- Instrukcja zawiera 5 dodatkowych wariantów rozgrywki, dzięki czemu szybko się grą nie znudzicie (jeśli w ogóle!).
Zasady gry:
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- 9 kafli lasu (dwustronnych) - na obu stronach znajduje się obiekt (grzyb, liść albo kamień) w kolorze żółtym, czerwonym albo niebieskim.
- 12 kafli orzechów
- 4 kafle Wiewiór (z informacją o obiekcie z jednej strony, a o kolorze z drugiej)
- instrukcja
- Instrukcja i inne pliki:
- Waga:
- 300 g
- Kod EAN / UPC:
- 5901549927863
- Kraj pochodzenia:
- Polska
Powiązane artykuły
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wiewióry
Najbardziej przydatne recenzje
Jest to prosta, szybka gra, dobra na przerywnik lub oczekiwanie na resztę graczy. Niby logicznie można część wywnioskowac co może być po drugiej stronie, ale wystarczy jedno piwo i można 3x próbowac zacząć jeden rząd i nic nie osiągnąć :)
Jedno co to, że dość szybko się nudzi. Można grać codziennie i jest ok, ale nie więcej niż 2-3x pod rząd i zmienić gre na kolejną :)
Świetny trening umysłu. Pewnie powiesz "Łe, jaki trening w banalnym memo?" Otóż to nie jest zwykłe memo - kafle są dwustronne i każdy z graczy obraca kilka z nich w swojej turze. Zanim kolejka wróci do Ciebie, układ jest zupełnie inny. Szukaj teraz liścia, kamienia i grzyba! Nadal takie banalne?
Jak dla mnie ideał :)
Pierwszy raz czytałem o tej grze w newsletterze rebela, że niby taka prosta gra, a takie odkrycie, że trzeba to wydać w Polsce etc.
To jest bardzo prosta gra! Takie trochę memo. kwadrat 3x3 - 9 kart. Prościzna! Ale to są tylko pozory. Naprawdę trudno zapamiętać, co jest na odwrocie karty, kiedy co chwilę się zmienia. A kiedy już człowiek jest pewny, że jest tam żółty - czerwony - czerwony, to osoba przed nami odgaduje w swojej kolejce, a my musimy odtąd zgadywać kształty..... Rewelacja! Gramy w to z 4 latką. Radzi sobie często lepiej od nas... :D
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Recenzja na blogu Scheherazade na platformie ZnadPlanszy.pl
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale paauliska
- Recenzja na blogu SKAMA
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Gry Planszowe u Wookiego
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale BoardGamesTV Gry Planszowe
- Recenzja w serwisie Przystanek Planszówka
- Recenzja w serwisie Sterta Gier
- Recenzja w serwisie Polter
- Recenzja w serwisie Pomyślnik
- Recenzja w serwisie Games Fanatic
- Recenzja w serwisie Silesia Dzieci
- Recenzja w Rebel Times 103
- Rzut oka na blogu made by bibi
- Recenzja na blogu Gry planszowe okiem PowerMilka
- Recenzja w serwisie GraczoManiak
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale GambitTV
- Recenzja na blogu Młody Giercownik
- Opis w serwisie Encyklopedia Gier Planszowych
- Recenzja w serwisie Esensja
- Recenzja w serwisie Paradoks.net
- Recenzja na blogu Fantasy-Bestiarium
- Recenzja w serwisie Pomyślnik
- Recenzja na blogu Dzieciaki Testują
- Opis na blogu Klub Mamuśki
- Recenzja na blogu Zwykłej Matki Wzloty i Upadki
- Recenzja na blogu Mama kreatywna
Pytania i odpowiedzi
Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również
Robisz zakupy pierwszy raz?